Hakkımızda


16 Nisan 2013 tarihinden itibaren Metal Yapı Konut A.Ş. grubunun bir parçası olan Şirketimiz 07.03.2006 yılında portföy yönetmek amacıyla, Metro Menkul Kıymetler Yatırım Ortaklığı A.Ş. ünvanı ile kurulmuştur. Hisse senetleri aynı yıl halka arz edilerek IMKB’da işlem görmeye başlamıştır.

Kurucu ortaklarımız, 27.12.2011 tarihi itibariyle yatırım ortaklığı faaliyetinden çıkmaya, altın madeni ve diğer değerli cevherlere ilişkin maden sahalarına yatırım yapmaya karar vererek faaliyet konusunu değiştirmiştir. Şirket ünvanı da Metro Altın İşletmeciliği Sanayi ve Ticaret A.Ş olarak değişmiştir. Ancak maden sahalarına ilişkin süren davaların netleşememesi sebebiyle bu konuda faaliyete geçilememiştir.

Şirketimiz yönetim kurulu üye sayısının çoğunluğunun seçiminde aday gösterme imtiyazına sahip 20.000 adet A grubu payı, 15.04.2013 tarihinde imzalanan hisse devir sözleşmesi ile Metal Yapı Konut A.Ş. tarafından satın alındıktan sonra madencilikten çıkma kararı alınmıştır. 12.11.2013 tarihli Ticaret Sicil Gazetesi’nde yayımlanmasıyla yürürlüğe giren yeni şirket ana sözleşmesiyle Şirketin ana faaliyet alanı inşaat sektörüne kaydırılarak, Türk ekonomisinin lokomotifi olan inşaat sektöründe katma değeri yüksek projelere imza atarak, hisse başına karlılığı arttırmak hedeflenmiştir. Buna bağlı olarak şirket unvanı Metal Gayrimenkul Anonim Şirketi olarak tescil edilmiştir.

Yeniden yapılandırma çalışmaları devam etmekte olan Metal Gayrimenkul A.Ş., Metal Yapı Konut A.Ş.’nin grup şirketleri arasında faaliyetlerini sürdürmektedir.
          
Parçası olduğumuz Metal Yapı Konut grubu ise, yurt içinde ve yurt dışında pek çok başarılı projeyi gerçekleştirmiş, gelecek planlarında ise zirveyi hedeflemiş bir şirketler topluluğudur. Grup, dünyayı ve trendleri takip eden yenilikçi vizyonuyla geleceği şimdiden şekillendirmekte, bu bağlamda seçkin ve özel projelere imza atarak sektörde fark yaratmaktadır.

www.metalyapikonut.com